Nyheter og pressemeldinger
Bytorget i Askim tar neste steg
Bytorget i Askim går videre mot realisering. Peab Bygg, Askim Næringspark Bolig og Clarksons Project Development har signert avtale om videreføring av prosjektet, som skal gi Askim 116 nye boliger, næringsarealer og et nytt nabolagshus i hjertet av byen.
Peabs resultat første halvår 2026: Peab vokser med styrket lønnsomhet
– Peab fortsetter sin sterke utvikling til tross for den usikre situasjonen i omverdenen. Omsetningen øker med tolv prosent i andre kvartal, samtidig som både driftsresultatet og driftsmarginen styrkes. Vi rapporterer om høy ordreinngang i kvartalet, og ordrereserven ligger fortsatt på et rekordnivå, sier Jesper Göransson, konsernsjef i Peab.
Peab bygger om tidligere snekkerverksted for Jotne Eiendom
Peab Bygg er tildelt oppdraget med å bygge om det tidligere snekkerverkstedet på FMV Vest i Fredrikstad til et moderne treningssenter. Prosjektet gjennomføres som totalentreprise for Jotne Eiendom, med en kontraktsverdi på om lag 36 millioner kroner eks. mva.